Pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym – jakie są możliwości?

      Możliwość komentowania Pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym – jakie są możliwości? została wyłączona

O ile zadłużenie nie stoi na przeszkodzie do uzyskania zobowiązania, to zajęcie komornicze jest bardzo dużą trudnością. Każda dodatkowa kwota ulega zajęciu zaraz po tym, jak wpłynie na rachunek bankowy. Nie ma problemu, jeśli celem pożyczki jest spłacenie zaległych zobowiązań – wystarczy powiadomić komornika. W sytuacji, gdy pieniądze te mają pokryć bieżące wydatki i rachunki pozostaje jedno wyjście – pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym poza rachunkiem bankowym.

Jak można uzyskać pożyczkę dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Niektóre firmy pożyczkowe w Polsce oferują zobowiązania, które wypłacane są za pośrednictwem czeku GIRO, czyli poza rachunkiem bankowym. Czek GIRO nie jest nowością wymyśloną na potrzeby klientów, którzy chcą uzyskać pożyczkę dla zadłużonych z zajęciem komorniczym. To rozwiązanie, z którego korzystano przez rozwojem bankowości internetowej. Czek umożliwia nie tylko realizację transakcji, ale również potwierdzenie tożsamości. Wprowadzenie ustawy antylichwiarskiej w 2011 roku skupia się nie tylko na nieuczciwych praktykach stosowanych przez firmy pożyczkowe, ale również przez klientów. Weryfikacja tożsamości jest niezbędna do uzyskania kredytu.

Pożyczka z czekiem GIRO krok po kroku

  1. Złożenie wniosku na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej.

  2. Oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku.

  3. Otrzymanie czeku GIRO od kuriera, który uprzednio poprosi o okazanie dowodu osobistego.

  4. Weryfikacja tożsamości i realizacja czeku za okazaniem dowodu w wybranym oddziale Poczty Polskiej.

Czy to trudne?

Pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym nie należy do łatwych. Najczęściej firmy pożyczkowe wymagają poręczyciela, który w przypadku niesolidności klienta przejmie obowiązek spłacania pożyczki. Niezbędne są również odpowiednio wysokie dochody, które umożliwią terminowe regulowanie rat.