Pożyczka bez BIK i KRD dla zadłużonych – wszystko, co warto wiedzieć.

      Możliwość komentowania Pożyczka bez BIK i KRD dla zadłużonych – wszystko, co warto wiedzieć. została wyłączona

Zaciągnięcie zobowiązania przez osoby zadłużone i widniejące w bazach nie należy do łatwych. Choć wiele firm pożyczkowych przygotowuje oferty z mniej rygorystycznymi wymaganiami, ale wciąż bezpieczne i korzystne dla obu stron, duża liczba osób z zadłużeniami nie może z nich skorzystać. Co tak bardzo istotnego należy zaoferować firmie pożyczkowej, by móc wziąć pożyczkę?

Dochód przede wszystkim

Odpowiednio wysoki dochód, który wskaże instytucji finansowej, że wnioskujący będzie w stanie spłacić zadłużenie jest kluczowy. Wiele firm pożyczkowych nie wymaga dostarczania żadnych dokumentów potwierdzających wysokość dochodów. Wiele z nich oferuje pożyczkę bez BIK i KRD dla zadłużonych wymagając wyłącznie oświadczenia o wysokości i źródle dochodu. Mimo tego liczba zadłużonych wciąż rośnie. Według Ogólnopolskiego raportu o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach na koniec 2018 roku było ich o ponad 140 tys.1, osoby te zostały wpisane do krajowego rejestru dłużników. Mimo że pożyczki są dostępne, to wciąż nieumiejętne rozporządzanie swoim majątkiem i pożyczanie bez przeanalizowania swoich możliwości przyczynia się do pogłębiania problemów finansowych.

Bezpieczna pożyczka bez BIK i KRD dla zadłużonych

Co warto wiedzieć o bezpiecznym pożyczaniu? Przede wszystkim to, że może pomóc wydostać się ze spirali długów. Pożyczki długoterminowe z poręczycielem dla osób zadłużonych to najlepsza alternatywa dla konsolidacji. Jednak i ona nie będzie w stanie rozwiązań problemów finansowych, jeżeli:

  1. Budżet domowy nie zostanie przeanalizowany – w sieci dostępnych jest mnóstwo arkuszy Excel, dzięki którym w łatwy sposób można przemyśleć wszystkie swoje wydatki, zapisać je, uporządkować, a zbędnych się pozbyć i kontrolować, by więcej nie powróciły. Takiej analizy dokonać można także w zwykłym notesie. To nie jest zadanie ani trudne, ani czasochłonne, a daje ogromne efekty.

  2. Budżet domowy nie zostanie zaplanowany – analiza zawsze powiązana jest z planowaniem budżetu. Konieczne jest uporządkowanie wszystkich bieżących zobowiązań i upewnienie się, że pożyczka na ich spłatę nie będzie zbytnim obciążeniem, a jej kwota pozwoli uregulować wszystkie długi.