Kredyt dla zadłużonych firm – sposób na uratowanie przedsiębiorstwa

      Możliwość komentowania Kredyt dla zadłużonych firm – sposób na uratowanie przedsiębiorstwa została wyłączona

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie należy do łatwych. Nawet najlepsi, najbardziej wykwalifikowani i doświadczeni przedsiębiorcy mogą spotkać się z problemami finansowymi, które powstały z przyczyn od nich niezależnych – brak opłaconych faktur przez klientów czy załamanie rynku – takie sytuacje doprowadzają do utraty płynności finansowej. Aby do niej nie dopuścić i utrzymać firmę w trudnym dla niej okresie, warto skorzystać ze sposobów na wyjście z długów.

Zadłużenie przedsiębiorstw a uzyskanie kredytu

Badanie Euler Hermes wykazało, że w Polsce stwierdzono jedne z najniższych poziomów zadłużenia firm netto, bo 43 proc. Dla porównania najwyższe wskaźniki wynoszą 96 proc. W Portugalii, 72 proc. w Turcji i 69 proc. w Grecji. Mimo tego, że w Polsce znacznie więcej firm powstaje niż się zamyka, sytuacja finansowa niektórych z nich wymaga specjalnej pomocy w postaci kredytu dla zadłużonych firm.

Jakie firmy mogą skorzystać z kredytu dla zadłużonych firm?

Oferta instytucji pozabankowych skierowana jest do wszystkich firm, które posiadają zadłużenia. Oznacza to, że przedsiębiorca może mieć nie tylko długi, ale też zobowiązania, które opłaca w terminie. Zbyt wiele pożyczek również obciąża dochody firmy, dlatego w wielu bankach przedsiębiorców spotyka odmowa. Firmy pożyczkowe natomiast biorą pod uwagę więcej aspektów, które składają się na ocenę zdolności przedsiębiorstwa, co przemawia na korzyść zadłużonych.

Dokumenty niezbędne podczas wnioskowania o kredyt

Instytucja pozabankowa musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania, dlatego od przedsiębiorcy będzie wymagała dostarczenia sporej ilości dokumentów, w tym:

  • dokumentów rejestrowych, a więc wpisu do KRS, a także NIP oraz REGON

  • sprawozdanie za ostatni okres obrachunkowy

  • zaświadczenia od Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i braku zaległości podatkowych

  • wyniki finansowe przedsiębiorstwa

  • potwierdzenie zabezpieczenia kredytu dla zadłużonych firm

  • umowy i harmonogram spłat wszystkich spłacanych zobowiązań.